Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/alemiislam/public_html/en/lib/class_db.php on line 85

Notice: Undefined property: Database::$query_show in /home/alemiislam/public_html/en/lib/class_db.php on line 110
What is Death? Cameroon's flourishing Islam, exemplary Muslims Islamophobic incidents sweep the UK France should 'allow headscarves, Arabic in schools' Serbian musician Rajinatovic finds the answers in Islam Islam and knowledge What is the purpose of fasting in Ramadan? Islam forbids violent rebellion against an unjust Muslim ruler Egyptian billionaire Sawiris to invest "like never before" The Message Israel should back a Palestinian state Art of water marbling training for 16 Europeans

Sigaraya vereceği parayı biriktirip umreye gitti

Edirne’de açılan Kur’an kursları sayesinde birçok insanın hayatı değişti.

Roman vatandaşların yoğunlukta olduğu Muradiye semtinde yaşayanların birçoğu kurs sayesinde kötü alışkanlıklarından vazgeçti. Kur’an-ı Kerim’in girdiği evlerde küfür ve hakaretin yerini güzel sözler aldı.Neziha Öz, Muradiye Kur’an Kursu’nda okuyan kursiyerlerden biri. Neziha Hanım sigaraya vereceği parayı kumbarada biriktirmiş ve bununla umreye gitmiş.

Edirne’nin Roman mahallelerindeki Kur’an kursları sayesinde birçok vatandaş manevi desteği Kur’an-ı Kerim’de arıyor. Roman vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Muradiye semtindeki kurs sayesinde birçok insan kötü alışkanlıklarından vazgeçmiş. Kur’an-ı Kerim’in girdiği evlerde küfür ve hakaretin yerini güzel sözler almış. Muradiye Kur’an Kursu’nda okuyan kursiyerler ise sigara paralarını kumbarada biriktirerek umreye gitmeye karar vermiş. Roman vatandaşı olan Neziha Öz, bunlardan sadece biri. Kur’an-ı Kerim’le birlikte hayatının değiştiğini söyleyen Öz, bu sene umre vazifesini de yerine getirmiş. Kur’an’ı tanımadan geçirdiği hayatını anlatırken hüzünlenen Öz, "Kur’an öğrenmeden önce cahil gibiydik. Bir kelimeyi dahi okuyamıyorduk. Allah’ın adını biliyorduk ama Allah’a nasıl ibadet edeceğimizi bilmiyorduk. Ne mutlu hocamız bize her şeyi öğretti.” diyor.

Kur’an-ı Kerim’in evine girdiğinden beri eşinin ve çocuklarının ahlaklarında olumlu gelişmeler olduğunu aktaran Neziha öz artık evlerinde küfür ve hakaretin yerini güzel sözlerin aldığını söylüyor. Kur’an kursunda eğitim gören ve kanser hastası olan Emine Bursa, aradığı huzuru Kur’an’da bulduğunu ve onu okumanın hastalığına şifa olduğunu dile getiriyor. 65 yaşındaki Ayşe Memiş ise Kur’an-ı Kerim’in bir harfinin bile kendisi için ne kadar önemli olduğunu kaydederken duygularını şöyle aktarıyor: "Kur’an okumayı çok istiyordum. Yaşımdan dolayı öğrenemeyeceğim diye üzülüyorum. Heyecandan tansiyonum yükseliyor. Ama Kur’an’ın bir harfini okuyunca sanki dünyalar benim oluyor.”

Muradiye Kur’an Kursu hocası Sevim Tekin, kursa gelen 15 kişiyle umre vazifesini gerçekleştirenlerden. Kursiyerlere ilk olarak, Kur’an-ı Kerim okumayı daha sonra Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatını öğreten Tekin, öğrencileriyle birlikte kutsal toprakları ziyaret etmenin büyük bahtiyarlık olduğunu kaydediyor. Kursa gelenlerin kötü alışkanlıklarını da bıraktığını ifade eden Tekin, mahalledeki birçok olumsuz davranışların ortadan kalktığını belirtiyor.

Zaman

2012-11-11 15:53:35
  • Ziyaret: 24383
  • (Suanki Oy 3.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 1
  • 1 0

1 Yorumlar

Yorum Yaz